Proje geliştirme hizmetlerinin başlangıç unsurunu genelde şu ikili oluşturur: bir arsa ve/veya bir iş fikri.

Firmamız hangi aşamada geliştirme sürecine dahil olursa olsun, öncelikle iş fikri test edilir. Yapılan piyasa araştırması ile fizibilite desteklenir; hedef kitle belirlenir.

Hedef kitleye uygun projenin geliştirilmesi sürecine geçilir ve bu doğrultuda elde bir arsa varsa, bu arsanın uygunluğu test edilir. Olumsuz durumda uygun arsa aranır.

Hali hazırda bir arsa varsa ve bunun üzerine bir proje geliştirilecekse öncelikle arsa üzerinde en iyi kullanım analizi yapılır.

Arsa lokasyonu ve imar durumlarına uygun fonksiyon veya fonksiyonlar belirlenir; gerekli ise imar durumu değişikliğine gidilir.

Geliştirilen yapı; iş merkezi gibi ticari bir gayrimenkul ise işletmeci ve kiracılar gibi oyuncular sürece dahil olur.

Firmamızın gayrimenkul geliştirmedeki etkin rolü bu aşamada ön plana çıkar.
Resmi mercileri, kurum ve şahısları, ilgili tüm paydaşları memnun edecek bir çerçeve yaratılır.

Gerekli ön izinler alınıp, finansman modeli belirlendikten sonra hedef kitleye uygun ürün tasarlanarak inşaat sürecine geçilir.

Üretim sürecindeki kontrol mekanizmalarıyla üretimin belirlenen kalite, bütçe ve zamanda tamamlanması sağlanır. İskan ve/veya işletme izinleri alınır, önceden belirlenen fizibilite veya iş planı ışığında satış veya işletme sürecine geçilir.

Firmamız, geliştirdiği gayrimenkul projelerinin bir kısmına bizzat yatırım yaptığı gibi arsa sahibi, işletmeci, yatırımcı gibi diğer taraflarla potansiyel işbirliği alternatiflerini de sürekli değerlendirmektedir.

White Lotus Development, sektördeki gelişmeleri iyi gözlemleyip analiz ederek, ilk yatırımını 2017 yılında yapmıştır. Firmanın kurulduğu yıldan itibaren incelediği yüzlerce proje, yatırım için en uygun projenin belirlenmesinde göz ardı edilemeyecek bir deneyim sağlamıştır.

Lokasyon seçimi, gelişen bölgelerin takibi, pazar analizi, fizibilite, imar mevzuatı, gayrimenkul hukuku konularında bilgi, birikim ve deneyime sahip White Lotus Development farkını bu noktalarda göstermektedir.

Konut projesi ile sektördeki ilk yatırımını gerçekleştirmiş  olan White Lotus Development, gayrimenkulün farklı sekmentlerine olan ilgisini Celsus Business Office & Residence projesini geliştirerek ortaya koymuştur.

Kuzey Kıbrıs’ta bir örneği daha bulunmayan Celsus Business Center & Residence birbirinden tamamen bağımsız girişleri olan dünya standartlarında bir Business Center ve Residence projesidir.

Projenin sahibi, yüklenicisi veya yatırımcısı olduğunuzda, inşaat projenizin her aşamasında bir dizi gereksinimle ilgilenmeniz gerekir. Proje yönetim hizmetlerimiz, boyutu veya konumu ne olursa olsun tüm proje türleri için kapsamlı denetim, gözetim ve devreye alma hizmetleri sunar.

White lotus Development olarak size inşaatın her yönüyle ilgili kapsamlı deneyimimizi sunarız. Sonuç olarak teknik riskleri azaltmanıza, inşaat hatalarını önlemenize, bütçeleri kontrol altında tutmanıza ve inşaat projenizi planlanan çizelgeye göre gerçekleştirmenize yardımcı olabiliriz. Ayrıca yönetmelikle ilgili, ihtiyari veya müşteriden kaynaklanan tüm şartlara uymanıza da yardımcı olabiliriz.

Uzman kadromuz sayesinde, ada çapındaki kamu kurumları, özel yatırımcılar, gayrimenkul sahipleri, sigortacılar ve inşaat şirketlerine güvenilir proje yönetim hizmetleri sunuyoruz.

Bilmediğiniz bir coğrafyada yatırım yaparken en önemli kriter olan “Satış Sonrası Hizmetler”imiz ile mülkü aldıktan sonra ihtiyacınız olan kiralama, yönetim, bakım, hukuki işlemler gibi zaman ve ilgi isteyen önemli konularda desteğimizi sürdürüyoruz.

Kuzey Kıbrıs’ın en dinamik gayrimenkul geliştiricisi olan White Lotus Development olarak salt gayrimenkul danışmanlığının ötesine geçen bir hizmet anlayışıyla öncelikle müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlayarak doğru alternatifleri sunuyoruz ve mülkün sadece alımında değil sonraki süreçte de “tek muhatap” ile ilerleme fırsatı sunuyoruz.

White Lotus Development Projelerimizden daire satın alarak White Lotus Development ailesine katıldığınız takdirde, profesyonelce yürütülen, deneyimli hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak yürütülen satış sonrası hizmetlerimiz;

Property Management (Mülk Yönetim Hizmeti)

• Tapu devir işlemlerinin yapılması

• Elektrik, Su ve Telefon abonelik başvuruları

• Talep ettiğiniz taktirde mobilya ve beyaz eşya alımında tavsiyeler ve yardımlar

• Konut sigortası ( deprem, sel, yangın, hırsızlık vs. ) yaptırılması

• Araç kiralama yardımı ve havaalanı transfer organizasyonu

• Site yönetimi ( Güvenlik ve Bakım Hizmetleri )

• Proje Yönetimi ( İnşaat Hizmetleri )

• Catering

Kiralama ve Resale (Yeniden Satış)

Satışını gerçekleştirdiğimiz gayrimenkulün yönetimi (turistik amaçlı kısa süre kiralanması veya uzun dönem kiralanması) ya da yeniden satış sürecinde size en yüksek geri dönüşü sağlarken bir yandan da sizin adınıza tüm idari ve işletme süreçleriyle ilgileniyoruz.